Yakında Hayatımıza Girmesi Beklenen 9 Teknoloji

Yakında Hayatımıza Girmesi Beklenen 9 Teknoloji, Her geçen gün mobil cihazlar başta olmak üzere uygulamalar ve sosyal medya üzerinde aynı zamanda birçok teknoloji kategorisinde yenilikler devam ediyor. Bu yüzden geçtiğimiz 1 ya da birkaç yıl içerisinde hayatımıza girmesi beklenen bir çok teknoloji trendi bizi bekliyor. Yakın zamanda hayatımızı olumlu etkilemesi beklenen teknoloji trendleri şunlar olarak öngörülüyor.

yapay zeka kadın
1-Nesnelerin İnterneti

Yakın da hayatımızda yer alacak teknoloji ürünlerinden biri de nesnelerin interneti olarak biliniyor. Geçtiğimiz yıllar içinde birçok eşya birbiri ile bağlantı kurabilmek mümkün hale gelecek ve hatta internete bağlanması mümkün olacak. Hatta bu teknoloji aletlerinde ses, görüntü tanıma ve sensör gibi iletişim ürünleri yer alacak.

 

2-Drone’lar ve Yardımcı Robotlar

Yaklaşık 10 yıl önce hayatımızın bir parçası olan ve çoğu zaman oyuncaktan ibaret olan droneler yakın zamanın trendleri arasında yer alacak gibi gözüküyor. Drone teknolojilerinde bir hayli gelişmeler oluyor. Hatta birçok firma bu konuda çalışmalar yaparak gelişmeler için çaba gösteriyor. Yakın zamanda Droneler birçok alanda hizmet için kullanılacak ve hayatımızın önemli bir parçası haline geleceği muhtemel. Drone yalnızca uçan halde değil karada gidecek şekilde de gidecek yardımcı robotlar üretilmeye başlanıyor.

robot köpek

 

3-Sürücüsüz Otomobiller

Otomobil alanında da yeni teknolojiler üretilmeye devam ediyor. Güvenli aynı zamanda konforlu yolculuklar için sürücüsüz otomobiller trend olacak gibi duruyor. Hatta bu konuda test sürüşleri gerçekleşti ve devam ediyor. Yalnızca otomobil alanında değil daha birçok motorlu taşıt için bu teknoloji uygulanma aşamasında bulunuyor. Ülkemizde bu konuda henüz herhangi bir çalışma olmasa da özellikle Amerika Birleşik Devletleri’de bu konuda büyük çaplı çalışmalar söz konusudur.

sürücüsüz arabalar

 

4-Esnek Ekranlar

Son yıllarda çok fazla konuşulan konulardan biri de bükülebilir ekranlar olarak biliniyor. Pek çok firma bu konuda somut çalışmalar yapmaya devam ediyor. Yakın zamanda hayatımızda bükülebilir ekranlara sahip mobil cihaz ya da teknolojik ürün görmemiz an meselesi gibi duruyor.

esnek telefon ekranları


Sponsor Reklamlar

 

5-Finansal Teknolojiler

Her geçen gün finansal işlemlerin internet üzerinden yapılması ülkemizde ve diğer dünya ülkelerinde yapılmaya devam ediyor. Finansal alanda geliştirilen teknolojilere Fintech ismi veriliyor. Fintech alanında yakın zamanda büyük gelişmeler olacağı ve hayatımızı olumlu şekilde etkileyeceği büyük bir ihtimal olarak gözüküyor.

 

6-Ses ve Görüntü Tanıma Teknolojisi

Özellikle mobil cihaz markaları geçtiğimiz yıl itibariyle ses ve görüntü tanıma teknolojisi alanında büyük aşama kaydetti. Bu yıl ya da birkaç sene içeride yalnızca mobil cihazlarda değil hayatımızın içinde yer alan birçok ürünün ses ve görüntü tanıma teknolojisine sahip olacağı öngörülüyor. Bakalım yıllar bu konuda bize neler gösterecek.

görüntü tanıma teknolojisi

 

7-Artılılışmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik

Son yıllarda en fazla konuşulan konulardan biri de artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik olduğu aşikar. Özellikle eğlence ortamlarında sıkça kullanılan bu teknoloji trendleri önümüzdeki yıllarda ünlü markaların önemli çalışmaları sonunda bir adım hatta birkaç adım daha ileriye taşınacağı mümkün gibi gözüküyor.

 

8-Yapay Zeka

Zeka kopyalanması en zor konu olarak gözüküyor. Ancak bu konuda ünlü markalar büyük çalışmalar yürüterek her alanda yapay zeka üretme aşamasında bulunuyor. Belki bu yıl ya da birkaç yıl içinde yapay zekaya sahip ürünlerin satışa sunulacağı çok yüksek ihtimal olarak biliniyor.

yapay zeka

 

9-Giyilebilir Teknolojiler

Hayatımıza birkaç yıl içerisinde giren akıllı bileklik ve akıllı saatler çok büyük aşama kaydetmiş olduğunu söylemek mümkün değil. Ancak önümüzdeki yıllarda sadece akıllı saat ve bileklik değil daha birçok üründe üstün teknolojik gelişmeler olacağı tahmin ediliyor. Kolye, bilezik, yüzük gibi inananların her zaman yanında taşıdığı eşyalara büyük teknolojik çalışmalar uygulayarak daha önemli adımlar atılacak gibi duruyor.

giyinebilir saydam telefon gözlükleri

Video ile çok daha net göreceksini< hayatımız çok farklı olacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kız arkadaş yada erkek arkadaş ilanları ile sorunsuzca ilanınızı bırakabilir, her şehirden binlerce arkadaşa ulaşabilirsiniz. Ücretsiz ilan ve arkadaşlık sitesi
Arkadaş Arıyorum

Günümüzde bir çok arkadaşlık sitesi var ama bunlardan kaçında özgürce veya istediğiniz gibi ilanınızı bırakabilirsiniz, tabiki ahlak kuralları çerçevesinde kişiye T.C Yasalarına aykırı hiç bir içerik bırakamaz yada uygulayamazsınız. Dost arıyorum telefon arkadaşım olsun diyenlerin en güvenilir adresi olmak için burdayız. Sitemizi cep telefonunuzdan rahatlıkla girip kullanabilme olanağınıda sahipsiniz Mobil arkadaşlık sitesi için google play store'den uygulamamızı arkadaşa diye aradağınızda bulabilir indirebilirsiniz. Bizi arkadaşlarınıza önerirseniz çok mutlu oluruz desteklerinizi bekliyoruz en güzel arkadaşlıklar sizlerle olsun.