Bmw 8 Serisi Konsepti

Bmw 8 Serisi Konsepti, Günümüzden 28 yıl önce, 1989 yılının Frankfurt Otomobil Fuarı’nda kurulan BMW standı, şirketin o zamana kadar hiç kullanmadığı bir model ismiyle süslenmişti: 8-serisi. Bavyeralı üreti-cinin 7-serisinin üzerine konumlandır-dığı bu otomobilin, teknoloji ve lüks gibi iki önemli değerde amiral gemisi olması planlanmış ve bütün hazırlıklar buna göre yapılmıştı.

Küçüğü V8, büyüğü ise V12 olmak üzere iki farklı mo-tor seçeneği ile satışa sunulan BMW 8-serisi iki tona yaklaşan ağırlığı, tamamı bilgisayarda hazırlanan ve rüzgar tünelinde test edilen keskin tasarımı ve barındırdığı yenilikçi teknolojileri ile amacına hakkıyla ulaştı. Öyle ki, 8-serisinde kullanılan V12 motor, tüm zamanların en iyi spor otomobillerinden olan McLaren F1’deki güç ünitesinin temelini oluşturmuştur.

Toplam-da 30.621 adet üretilen ve bunlardan 20.000’i aşkını V12 motorlu olan 8-serisinin başarısını satışlara yansı-tamaması ise bu modelin devamlılık arz etmesine mani oldu. Bu durumun sebebi ise 8-serisinin dönemi için fazlasıyla yüksek fiyatlara sahip olmasıydı. Bu yüzden otomobil, ömrünü sessizce tamamladı ve erken yakala-dığı ikon statüsü ile bantlara veda etti. Fotoğraflarda gördüğünüz göz alıcı hatlar BMW’nin resmi olarak onayladığı ikinci nesil 8-serisi için hazırlanan ‘tasarım çalışması’na ait. İtalya’daki Como Gölü’nün kıyısında düzenlenen ve her yıl dünyanın en seçkin klasik otomobillerine ev sahipliği yapan Concor-so d’Eleganza Villa d’Este organizasyonunda görücüye çıkan bu konseptin üretim versiyonunun 2018 yılında satışa sunulması ve mevcut 6-serisinin yerini alması planlanıyor.

BMW’nin S-serisi Coupe karşısında lüks algısını güçlendirmek için hazırladığı yeni 8-serisinin sürüş konusunda da fazlasıyla iddialı olacağı düşü-nülüyor. Öyle ki, otomobilin kamuflajlı haliyle Nür-burgring Pisti’nde geliştirildiği biliniyor.

 


Sponsor Reklamlar

Konsepte yandan bakıldığında, tasarım hatların-da ve proporsiyonlarda geleneksel GT formunun BMW’nin vazgeçilmez tasarım detaylarıyla harman-landığı görülüyor. Uzun bir kaput, alçak tavan hatları ve meşhur Hoffmeister kıvrımının haricinde, otomobi-lin geniş omuzları da oldukça çarpıcı görünüyor. Arka kısımda BMW i8’i anımsatan hatların bulunması ise bir başka özel detay.

Ön kısma geçildiğinde BMW’nin son yıllarda hazırla-dığı en cesur böbrek ızgarası ile karşılaşılıyor. Farların içerisindeki ince LED formu ise, BMW tasarımcılarının son birkaç yılda yollara çıkan lüks GT’lerden ilham aldığını kanıtlıyor. İç mekanda ise BMW’nin geleneksel olarak sürücü odaklı hazırladığı bir konsol ve 7-serisini dahi kıskandıracak sayısız teknoloji görmeye hazır olun.

BMW 8-serisinin hangi platform ve motorlar ile yürü-yeceği henüz resmi olarak paylaşılmasa da, 7-serisinde kullanılan CLAR isimli mimarinin şansı bu noktada çok yüksek. Motor seçeneklerinde ise 825, 830, 835, 845, 850 ve 860 seçenekleri mümkün görünüyor. Öte yandan, M850 isimli modelin standart 8-serisi modelleriyle M8 arasındaki boşluğu doldurması söz konusu.

Dolayısıyla, BMW’nin AMG GT’den S-serisi Coupe’ye kadar geniş bir bantta, rekabeti sıkı tutmaya hazırlan-dığı söylenebilir. Lüks konusundaki algının ve ürünle ilgili hazırlıkların satışlara nasıl yansıyacağını görmek içinse, otomobilin 2018’in ikinci yarısında yollara çık-masını beklememiz gerekecek.

Bmw ye ait video

PAYLAŞ DOSTLARINDA GÖRSÜN !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kız arkadaş yada erkek arkadaş ilanları ile sorunsuzca ilanınızı bırakabilir, her şehirden binlerce arkadaşa ulaşabilirsiniz. Ücretsiz ilan ve arkadaşlık sitesi
Arkadaş Arıyorum

Günümüzde bir çok arkadaşlık sitesi var ama bunlardan kaçında özgürce veya istediğiniz gibi ilanınızı bırakabilirsiniz, tabiki ahlak kuralları çerçevesinde kişiye T.C Yasalarına aykırı hiç bir içerik bırakamaz yada uygulayamazsınız. Dost arıyorum telefon arkadaşım olsun diyenlerin en güvenilir adresi olmak için burdayız. Sitemizi cep telefonunuzdan rahatlıkla girip kullanabilme olanağınıda sahipsiniz Mobil arkadaşlık sitesi için google play store'den uygulamamızı arkadaşa diye aradağınızda bulabilir indirebilirsiniz. Bizi arkadaşlarınıza önerirseniz çok mutlu oluruz desteklerinizi bekliyoruz en güzel arkadaşlıklar sizlerle olsun.