ROLLS ROYCE SWEPTAIL

ROLLS ROYCE SWEPTAIL özellikleri, Rahatlık böyle bir şey sanırım.  Rolls-Royce’un iki kişilik otomobili Sweptail, geçmişin tasarım detayları eşliğinde geleceğin lüks deneyimini tasvir ediyor.

OTOMOBILIN EĞIMLI ARKA KISMI, DÜNYANIN EN SAYGIN YARIŞ YATLARINDAN ESINLENILEREK YARATILMIŞ

Yaklaşık bir yıl önce ‛103EX Vision Next 100’ isimli sıra dışı konseptini tanıtan Rolls-Royce, yeni teknolojilerle donattığı bu çalışma ile tamamen kişisel lükse odaklanmıştı. Markanın söz konusu konseptten yola çıkarak, bir müşterinin özel talebi üzerine geliştirdiği iki kişilik yepyeni otomobili ise geleceğin lüks deneyimini geçmişin tasarım anlayışıyla harmanlayarak, bugüne kadar üretilmiş en sıra dışı Rolls-Royce’u karşımıza çıkarıyor. Geçtiğimiz aylarda düzenlenen geleneksel Concorso d’Eleganza Villa d’Este organizasyonunda gün ışığına çıkan Sweptail adındaki bu otomobil, 1920 ve 1930’lu yılların Rolls-Royce modellerinden izler taşıyan çok farklı bir tasarım sunuyor. Geniş bir panoramik cam tavana sahip olan bu iki koltuklu coupe, 20’nci yüzyılın başlarındaki otomobillerden ilham aldığı gibi, lüks yatlardan da esintiler taşıyor.

Örneğin, otomobilin eğimli arka kısmının dünyanın en saygın yarış yatlarından esinlenilerek yaratıldığı açıklanmakta. Arkadan bakıldığında, üçgen formlu arka camın domine ettiği zarif ve sivri bir görünüm sunan Sweptail’in ön bölümüyse daha küt ve alıştığımız Rolls-Royce çizgilerine daha uygun bir tasarıma sahip ki; bu da ön ile arka bölümlerin tam bir kontrast yaratmasına neden oluyor. Adeta krallara layık olan bu iki kişilik Rolls-Royce, yandan bakıldığında ise sade, ancak yüksek seviyede ihtişam barındıran bir form sunuyor. Sweptail’in kabinine ise sade ve minimalist bir yaklaşım hakim. ‘Dünya gözlerinizin önünden kayıp giderken, içinde olunabilecek en güzel yer’ olarak tanımlanan kabinde, ustalıkla cilalanmış Macassar Ebony ahşabı Paldao ile süslenerek eşsiz bir ortam yaratılmış. Ön konsolda yer verilen el yapımı saat de, Sweptail’deki her detayın özel olduğunun bir kanıtı gibi adeta.


Sponsor Reklamlar

 

Otomobilin klasikle modernin harmanlanmasıyla yaratılan iki kişilik yaşam alanında açık bej ve koyu kahve deri kaplamalara yer verilmiş. Sweptail’in ayrıca bugüne kadar dizayn edilmiş en sade konsola sahip olduğu da belirtilmekte. Sweptail, sahibini daha da özel hissettirecek benzersiz detaylara da sahip; bir tuşa basılarak yerinden çıkartılan iki adet el yapımı çanta da bu detaylar arasında. El yapımı olan bu çantalar dizayn ekibi tarafindan geliştirilerek tam bir set haline getirilmiş. Son derece kişisel ve sahibine özel üretilmiş olan Rolls-Royce Sweptail, el işçiligi kalitesini bu gibi detaylarında da gözler önüne seriyor. Rolls-Royce dünya CEO’su Torsten Müler-Ötvös, Sweptail ile ilgili olarak; “Kelimenin tam anlamıyla muhteşem bir araç. Yolculuğun romantizmini kendisi için yaşatıyor, bu da Sweptail’i dünyanın en harika araçları içerisinde ön sıraya taşıyor. Rolls-Royce dünyaya öncülük eden mirasıyla özel araçlar yaratarak lüksün lideri olduğunu bir kez daha kanıtlıyor. 103EX, Rolls-Royce’un gelecekte yapacaklarının sinyalini vermişti. Sweptail ise bugün Rolls-Royce’un özel araç yapımında zirveye ulaştığını kanıtladı’ açıklamasını yapıyor. Rolls-Royce Motor Cars Global Tasarım Direktörü Giles Tylor ise Sweptail’in, sahibi için özel dizayn edilmiş bir Rolls-Royce olarak otomobilin Haute Couture’u olduğunun altını çiziyor.

“SAHIBINI DAHA DA ÖZEL HISSETTIRECEK BENZERSIZ DETAYLARA SAHIP; BIR TUŞA BASILARAK YERINDEN ÇIKARTILAN IKI ADET EL YAPIMI ÇANTA DA BU DETAYLAR ARASINDA.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kız arkadaş yada erkek arkadaş ilanları ile sorunsuzca ilanınızı bırakabilir, her şehirden binlerce arkadaşa ulaşabilirsiniz. Ücretsiz ilan ve arkadaşlık sitesi
Arkadaş Arıyorum

Günümüzde bir çok arkadaşlık sitesi var ama bunlardan kaçında özgürce veya istediğiniz gibi ilanınızı bırakabilirsiniz, tabiki ahlak kuralları çerçevesinde kişiye T.C Yasalarına aykırı hiç bir içerik bırakamaz yada uygulayamazsınız. Dost arıyorum telefon arkadaşım olsun diyenlerin en güvenilir adresi olmak için burdayız. Sitemizi cep telefonunuzdan rahatlıkla girip kullanabilme olanağınıda sahipsiniz Mobil arkadaşlık sitesi için google play store'den uygulamamızı arkadaşa diye aradağınızda bulabilir indirebilirsiniz. Bizi arkadaşlarınıza önerirseniz çok mutlu oluruz desteklerinizi bekliyoruz en güzel arkadaşlıklar sizlerle olsun.